iniekcja krystaliczna

Iniekcja krystaliczna fundamentów i ścian.

Nie wiesz, jak poradzić sobie ze skutkami wilgoci kapilarnej? Nie pozwól, aby wilgoć niszczyła kolejne pomieszczenia! Iniekcja krystaliczna to jedna z najpopularniejszych metod hydroizolacji ścian, fundamentów, a nawet zabytków. Szukasz specjalistów, którzy sprawnie i skutecznie zaplanują, a następnie wykonają niezbędne prace? Nasz wyspecjalizowany zespół zajmuje się profesjonalnym wykonywaniem iniekcji ścian i fundamentów, która na lata zabezpieczy budynek przed szkodliwym działaniem wód gruntowych, przemieszczających się w górę ścian.

Skontaktuj się

Nasz zespół doradzi i wykona usługę.

Porozmawiaj ze specjalistą

Skontaktuj się
Spis treści
1. Czym jest iniekcja krystaliczna? 2. Iniekcja krystaliczna ścian 3. Iniekcja krystaliczna fundamentów 4. Iniekcja krystaliczna zabytków 5. Preparaty do iniekcji krystalicznej 6. Zalety iniekcji krystalicznej

Czym jest iniekcja krystaliczna?

Hydroizolacja pozioma pełni funkcję bariery przed wilgocią kapilarną. Jeśli jest ona nieprawidłowo wykonana lub przestaje działać, nic nie chroni już ścian i fundamentów przed zawilgoceniem. Iniekcja krystaliczna to nic innego niż odtworzenie hydroizolacji poziomej. Proces polega na wstrzykiwaniu w ściany preparatów, które pod wpływem działania wody krystalizują się i zamykają kapilary, odcinając drogę wodom gruntowym. 

Iniekcja krystaliczna jest bardzo skuteczną metodą osuszania murów, która przez ostatnie lata znacznie zyskała na popularności. To sposób, który sprawdzi się nawet przy ścianach i fundamentach, zawilgoconych na poziomie 95%.

Odtworzenie izolacji poziomej - iniekcja
Odtworzenie izolacji poziomej – iniekcja

Iniekcja krystaliczna ścian

Przed rozpoczęciem iniekcji krystalicznej ścian, należy odpowiednio przygotować podłoże wewnątrz oraz na zewnątrz budynku. Po odłączeniu grzejników oraz zdjęciu listew można przystąpić do pracy. Kolejnym etapem jest usunięcie fragmentów tynku, które zostały uszkodzone przez wilgoć kapilarną. Samo wykonanie iniekcji krystalicznej ścian to kilka kroków:

Do całkowitego wyschnięcia ściany mogą potrzebować nawet do kilku tygodni. Czas zależy przede wszystkim od pory roku i panujących warunków atmosferycznych, a także od stopnia zawilgocenia. Aby zabezpieczyć ściany przed wykwitami solnymi, należy zastosować tynk renowacyjny, który nie przewodzi wilgoci. 

Iniekcja krystaliczna fundamentów

Skutki wilgoci kapilarnej dotykają nie tylko ścian, ale również fundamentów budynku. W domach, które zostały wybudowane kilkadziesiąt lat temu, hydroizolacja pozioma fundamentów może w ogóle nie być wykonana. W przypadku nowszych budynków może być źle wykonana lub uszkodzona. Warto pamiętać o tym, że iniekcja krystaliczna nie tylko pomaga uporać się z problemem wilgoci kapilarnej, ale również zapobiega jego nawrotom.

Iniekcja krystaliczna zabytków

Hydroizolacja zabytków to prawdziwe wyzwanie! W porównaniu do nowych budynków, obiekty zabytkowe mogą być znacznie bardziej narażone na szkodliwe działanie wilgoci kapilarnej. Iniekcja krystaliczna nie tylko pozwoli zachować ich dobry wygląd, ale też wpłynie na bezpieczeństwo osób, które w nich przebywają. 

Iniekcja krystaliczna obiektu, będącego elementem dziedzictwa kulturowego, wymaga szczególnej ostrożności, dużego doświadczenia specjalistów, sprawdzonych preparatów oraz najlepszego sprzętu.

Preparaty do iniekcji krystalicznej

Preparaty do iniekcji krystalicznej zostały opracowane tak, aby przenikać głęboko w materiał budowlany, wykorzystując zasadę wyrównania stężeń. Środki te powoli zasychają i ulegają krystalizacji, a najpopularniejszymi z nich są krzemiany oraz silikony. W sytuacji, gdy mamy do czynienia z murami o dużej grubości, pomocne okazują się żele akrylowe. 

Proces krystalizacji zachodzi powoli, a preparat uszczelniający przenika równomiernie wokół otworów, które powinni być wykonane w równych odległościach. 

Do hydroizolacji ścian i fundamentów, również tych należących do obiektów zabytkowych, uważamy sprzętu oraz preparatów najwyższej jakości, pochodzących od sprawdzonych producentów.

Zalety iniekcji krystalicznej

Iniekcja krystaliczna to skuteczna, bezpieczna, a jednocześnie atrakcyjna cenowo metoda osuszania murów zawilgoconych działaniem wód gruntowych. Stała się popularna między innymi ze względu na stosunkowo niską cenę, jednak to rozwiązanie ma znacznie więcej zalet. Iniekcja krystaliczna sprawdza się zarówno przy ścianach i fundamentach domów czy kamienic, jak i w bardziej wymagających, zabytkowych budynkach. Co więcej, można ją stosować do ścian wykonanych z różnych budulców i o różnej grubości. Jedną z największych zalet tej metody jest czas oraz nieskomplikowany przebieg. Preparaty do iniekcji krystalicznej są nie tylko tanie, ale również ekologiczne i bezpieczne dla ludzi. 

Chcesz skorzystać z możliwości, jakie daje profesjonalnie przeprowadzona iniekcja krystaliczna? Skontaktuj się z nami, a nasz specjalista opowie o tym, jak wygląda i ile dokładnie kosztuje ta niezawodna metoda osuszania:

(+48) 799 399 982
ikrystaliczna@gmail.com

Skontaktuj się

Nasz zespół doradzi i wykona usługę.

Porozmawiaj ze specjalistą

Skontaktuj się

Najnowsze wpisy