
Hydroizolacja balkonu
Hydroizolacja balkonu – profesjonalne wykonawstwo
Co zrobić, aby cieszyć się balkonem przez wiele lat? Odpowiedź jest prosta: należy zadbać o jego izolację przeciwwodną. Balkon powinien nie tylko estetycznie wyglądać, ale również posiadać trwałe zabezpieczenia, chroniące go przed niszczycielskim działaniem wody oraz wilgoci. Zaniedbanie tego etapu i niewłaściwie wykonane prace wykończeniowe na balkonie będą skutkować wnikaniem wilgoci, pękaniem płytek, korozją płyty konstrukcyjnej oraz rozwojem mikroorganizmów. Odpowiednia hydroizolacja balkonu sprawi, że unikniesz skomplikowanych, a przede wszystkim kosztownych, napraw. Sprawdź, jak krok po kroku wykonać hydroizolację balkonu, aby był ozdobą domu przez wiele, wiele lat.
Specjaliści w hydroizolacjach balkonów - Kraków
Przed Tobą prace hydroizolacyjne na balkonie? A może dotychczasowa izolacja przeciwwodna zawiodła? Jeśli szukasz specjalistów, którzy wykonają dla Ciebie wszystkie działania krok po kroku, skontaktuj się z nami! Wykonujemy izolacje przeciwwodne z wykorzystaniem najlepszych na rynku materiałów i mamy na koncie wiele udanych realizacji. Potrzebujesz fachowej pomocy lub masz pytania z zakresu hydroizolacji budynków? Nie tylko świadczymy bezpłatne doradztwo, ale również przygotujemy dla Ciebie szczegółowy plan działania dostosowany do potrzeb, możliwości oraz konstrukcji budynku. Ponadto, po wykonaniu wszystkich prac otrzymasz od nas również gwarancję.
Dlaczego warto zainwestować w hydroizolację balkonu?
Balkon to nie tylko ozdoba domu, ale również miejsce spotkań i odpoczynku. Jeśli konstrukcja balkonu zostanie zaprojektowana oraz wykonana w odpowiedni sposób, balkon posłuży Twojej rodzinie przez wiele lat. Balkon jest narażony na trudne warunki atmosferyczne. Stosując odpowiednią warstwę hydroizolacyjną, stworzymy barierę nie tylko przed wodą i wilgocią, ale również przed rozwojem mikroorganizmów. Prawidłowo wykonana hydroizolacja balkonu sprawi, że częste remonty nie będą konieczne, a w dłuższej perspektywie czasu zaoszczędzisz dzięki temu mnóstwo czasu oraz pieniędzy.
Hydroizolacja balkonu w trzech krokach
Aby prace hydroizolacyjne zostały wykonane pomyślnie, należy rozpocząć od określenia przyczyn zawilgocenia budynku oraz wskazania najbardziej zawilgoconych powierzchni. Zlokalizowanie przyczyny jest kluczowe w kontekście wybrania odpowiedniej metody hydroizolacyjnej.
To bardzo trudne, aby precyzyjnie wskazać wszystkie miejsca, w których potencjalnie może przeciekać woda, dlatego rekomendowanym rozwiązaniem jest zabezpieczenie balkonu w całości. W ten sposób zyskamy pewność, że każdy fragment powierzchni jest odpowiednio odizolowany i ryzyko wystąpienia przecieków staje się minimalne.
Prawidłowe wykonanie szczelnej, niezawodnej hydroizolacji to skomplikowane i wieloetapowe zadanie, które wymaga przede wszystkim: eksperckiej wiedzy, doświadczenia oraz materiałów wysokiej jakości. W przypadku hydroizolacji balkonu mamy do czynienia z płaską powierzchnią, na której powstają tzw. baseny czyli kałuże wody, zbierającej się w wybranych punktach. To jedno z wyzwań, które stoją przed inżynierami projektującymi odpowiednią izolację.
Wyróżniliśmy trzy kroki, o których należy bezwzględnie pamiętać, przygotowując hydroizolację balkonu. Są to:
- Całkowite oczyszczenie i dezynfekcja zabezpieczanej powierzchni
- Odbudowa wszystkich ubytków oraz naprawa zniszczonych elementów powierzchni
- Aplikacja warstwy izolacyjnej
Oczyszczenie i dezynfekcja powierzchni
Aby mieć pewność że nasza praca nie pójdzie na marne, przed przystąpieniem do właściwych prac hydroizolacyjnych, należy odpowiednio przygotować powierzchnię na której będziemy operować. Należy rozpocząć od usunięcia wykwitów, osadów, gruzu, pyłu oraz śladów po wcześniejszych pracach (np. wosków), a następnie oczyścić całą powierzchnię podłoża neutralnym detergentem, najlepiej za pomocą myjki ciśnieniowej.
Naprawa wszystkich ubytków
Kiedy powierzchnia zostanie już wyczyszczona i zdezynfekowana, należy zająć się naprawą pęknieć oraz innych miejsc, przez które potencjalnie może przedostawać się woda opadowa. Należy zwrócić szczególną uwagę na takie fragmenty jak: mocowania rynien i rur spustowych, narożniki przy ścianach domu, elementy elewacji oraz zbrojenia. Dla stuprocentowej skuteczności, wszystkie pęknięcia i ubytki należy uzupełnić mieszankami, które są elastyczne i nie tracą swoich właściwości podczas zmian temperatury.
Odtworzenie hydroizolacji balkonu
Po dokładnym oczyszczeniu powierzchni balkonu oraz naprawie i wypełnieniu wszystkich ubytków należy przejść do trzeciego i ostatniego etapu czyli polożenia warstwy hydroizolacyjnej. Taką warstwę może stanowić specjalna folia PCV o znakomitych właściwościach izolacyjnych jak również warstwa żywicy, która pozwala raz na zawsze pozbyć się problemu zawilgocenia.
Dla stuprocentowej skuteczności warstwy hydroizolacyjnej, należy rozprowadzić ją na całej powierzchni balkonu, nie omijając nawet niewielkich, na pozór nieistotnych fragmentów. Takimi elementami są m.in. stopki barierek czy wszelkie łączenia z płytkami. To najsłabszy element stanowi o jakości całej hydroizolacji, dlatego warto poświęcić temu etapowi nieco więcej czasu i wykazać się dokładnością oraz skrupulatnością.
Hydroizolacja balkonu membraną PCV
Membrana PCV pozwala osiągnąć efekt tzw. oddychającego tarasu. Materiał jest mocowany mechanicznie do podłoża i spawana gorącym powietrzem. To rozwiązanie, które zapewnia szczelność oraz paroprzepuszczalność podłoża. Na izolację wykonaną z membrany PCV można położyć zarówno płytki ceramiczne i deski jak i sztuczną trawę. Hydroizolacja membraną PCV jest bardzo trwała i odporna na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych. Przy tym systemie nie ma konieczności usuwania starego podłoża, przez co prace odbywają się bardzo sprawnie.
Hydroizolacja balkonu z żywicy poliuretanowej
Żywica poliuratanowa może stanowić nie tylko materiał hydroizolacyjny, ale również warstwę wierzchnią balkonu. To oznacza, że nie wymaga położenia na niej np. płytek ceramicznych. W efekcie uzyskuje się jednolitą powierzchnię, bez żadnych spojeń i łączeń, które potencjalnie mogłyby stać się źródłem nacieków .Powierzchnia pokryta żywicą poliuretanową jest antypoślizgowa i łatwa w utrzymaniu. Charakteryzuje się dużą przyczepnością do podłoża, dlatego prace hydroizolacyjne odbywają się bardzo sprawnie.
Izolacje polimocznikowe
Specjalizujemy się również w wykonywaniu izolacji polimocznikowych, które charakteryzują się dużą przyczepnością do betonu i stali. Są również odporne na takich mikroorganizmów jak grzyby i pleśńi. Izolacje polimocznikowe to gwarancja braku podciekania wody pod warstwę izolacyjną.